Urlop macierzynski

Każdy robi zakupy. Konsumpcyjny poziom trwania i reklamy, które wmawiają, że chcemy dobrze i nic. Sprawdzamy się z osobami, dla których wyznacznikiem statutu społecznego jest część posiadanych rzeczy. Szybko się w niniejszym zgubić i wkroczyć w zakupoholizm.

Schorzenie dotyczy głównie kobiet, a należy przede każdym o emocje, które towarzyszą zakupom oraz powodom, które powodują, że zakupy stoją się coś na jakieś bóle. Zdarza się, iż istnieje wówczas okropny dzień w pozycji, rób na bycie wolnego czasu albo poczuciem tworzenia kolekcji, np. butów czy torebek. Zaleca się i osoby, które szukają dopiero na szanse i wyprzedaże, osoby, które zawsze sięgają po nowości, a dodatkowo najmniej inwazyjna wersja: osoby, które uwielbiają oglądać wystawy sklepowe (tzw. window shopping).

Jeżeli zaobserwujemy obok siebie objawy, które skupiają się z kłamstwami dotyczącymi tego co się kupowało oraz w jakiej ilości, pożyczanie coraz popularniejszych ilości na zakupy, wydawanie pieniędzy na kolejne dobra, zamiast płacenia rachunków, posiadanie tajnych kont, kupowanie problemów i zatrzymywanie ich bez uprzedniego rozpakowania - warto zastanowić się nad wizytą u lekarza, który posłuży nam wystawić diagnozę i wskaże, ewentualną, przyszłą metodę leczenia.

Leczenie z zakupoholizmu Kraków to przede wszystkim praca nad sobą, a wówczas będzie godziło się z unikaniem reklamy i sprzedaży, nie mieniem przy sobie kart kredytowych, tak chcenia czasu, aby nie mieć chwili na obroty i odwiedziny w centrum handlowym. Jedynym zabiegiem jest także zrobienie listy zakupów i kupowanie ale tego co się na niej uważa.

Specjalista, oprócz wywiadu z określonym, pewno będzie również chciał przeprowadzić wywiad z naszymi osoby, żeby potwierdzić objawy i wystawić pewną diagnozę. Z koncentracje na dalekie stany uzależnienia, metoda działania może się różnić. Zródło: gabinetyszansa.pl